szkolenia bhp warszawa

BHP to ważny element funkcjonowania każdej z firm.
Jak jednak przeprowadzić szkolenia BHP, żeby były ono skuteczne dla naszych pracowników? Temu tematowi warto przyjrzeć się z bliska. Jak wiemy szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy to obowiązkowy proces dotyczący każdego przedsiębiorstwa.

Na rynku istnieje wiele profesjonalnych firm z zewnątrz, które specjalizują się w przeprowadzaniu tego typu szkoleń - fachowo nazywa się outsourcing BHP.

Na czym to polega? Zlecamy firmie z zewnątrz kontrolę nad procesami BHP w naszym przedsiębiorstwie. Działania takich zleceniobiorców nie dotyczą jednak wyłącznie szkoleń - często oprócz tego dokonują analizy rynku, pomagają w załatwianiu formalności dotyczących Państwowej Inspekcji Pracy czy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
W związku z tym współprace na zasadzie działania outsourcingu BHP możemy podjąć jednorazowo lub - wedle naszych upodobań i potrzeb - może to być kooperacja prowadzona na dłuższą metę.
Plusem takiej interakcji jest z pewnością obniżenie kosztów czy fakt, że nasze przedsiębiorstwo może pewnie czuć się w zakresie kontroli BHP - w razie jakichkolwiek problemów odpowiedzialność spada na firmę, która przeprowadzała u nas działania BHP.Pracowników bhp w danej firmie nikt nie lubi.

Zazwyczaj czepiają się wszystkiego czego się da uczepić, a do tego ciągle wymyślają.

Czasami chcą wprowadzić pewne udogodnienia dla pracowników, które kończą się zazwyczaj utrudnieniem. Najgorsze jest to, że za nieprzestrzeganie ich wytycznych można nabawić się samych nie przyjemności i problemów.

Zwykle pracownicy bhp nie mają bladego pojęcia o tym co dzieje się na dole - na halach - jeśli mówimy tutaj o halach produkcyjnych.

Pierwsi są do tego aby zabrać premię pracownikowi za nie przestrzeganie zasad - np.
brak kamizelki za poruszanie się po zakładzie produkcyjnym, ale kiedy przychodzą pierwsze upały i temperatura na halach wzrasta to niemożliwe wysokich poziomów - przymykają na to oko.
Czy to nie jest w pewnym sensie ironia? Szkolenia bhp w niektórych firmach również są przeprowadzane w sposób bezsensowny.

Dlaczego? W większości pracowników na takich szkoleniach śpi - kompletnie nie słuchając tego co ma do powiedzenia prowadzący.

Te osoby o tym wiedzą.

Pracownicy bhp zajmują się również outsourcing bhp.Dla każdego, kto prowadzi firmę i zatrudnia pracowników, bezpieczeństwo i higiena pracy powinny być szczególnie ważne.
Powszechnie nazywane bhp to zarówno zbiór zasad dotyczących bezpieczeństwa i higienicznego wykonywania pracy, ale tez dziedzina wiedzy, która zajmuje się kształtowaniem prawidłowych warunków pracy.
Dotyczy to ergonomii, medycyny i psychologii pracy, a także technicznego bezpieczeństwa.
Kodeks pracy, zawierając zbiór zasad i wymagań odnośnie bezpiecznej pracy - narzuca pracodawcy m.in. konieczność przeprowadzenia pracownikowi szkolenia bhp już na początku zatrudnienia.

Jest to szkolenie wstępne, w ramach którego odbywa się instruktaż ogólny i stanowiskowy.

Później, w trakcie zatrudnienia, pracownik musi uczestniczyć w szkoleniach okresowych.

W niewielkich zakładach pracodawcy czasami sami czuwają nad bezpieczeństwem personelu, a niekiedy zatrudniają do tego celu wykwalifikowanych specjalistów.

Możliwe jest też zatrudnienie zewnętrznej firmy, czyli outsourcing bhp.
Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala na przekazanie przez pracodawcę zarówno odpowiedzialności za stworzenie i utrzymanie higienicznych warunków pracy, jak i kontroli nad przestrzeganiem przez pracowników zasad bezpieczeństwa w trakcie zatrudnienia.Pracodawca jest zobowiązany do tego, żeby chronić zdrowie i życie pracownika.
Musi przez to zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy.
Jednocześnie dobrze, żeby organizował on szkolenia BHP, ponieważ to dobrze wpływa na pracowników oraz ich samopoczucie. Jednocześnie powinien dobierać szkolenia pod kątem specjalizacji pracownika oraz tego czym się zajmuje.

Outsourcing bhp jest coraz bardziej popularny w całej Polsce.

Koszty przeszkolenia jednego pracownika to kwota od 100 do kilkaset złotych.

Jednak należy pamiętać, że jedno szkolenie nie rozwiąże wszystkich problemów i dlatego często warto takie szkolenie powtórzyć.

Przepisy o systemie oświaty mówią o tym, że szkolenia muszą być zorganizowane oraz prowadzone przez pracodawców.
Oznacza to, że pracodawca jest w pełni odpowiedzialny za takie działania.

Żeby utrwalić wiedzę zdobytą podczas szkolenia dobrym pomysłem jest powtarzanie ich możliwie jak najczęściej.

Częstotliwość zależy oczywiście od rodzaju zawodu, jaki jest wykonywany przez pracownika.Szkolenia BHP dzielimy na okresowe i wstępne.
Pracodawca odpowiedzialny jest za outsourcing BHP na terenie swojej firmy lub też w innym, wyznaczonym do tego miejscu.
Firmy optymalizując koszty swojego działania nie utrzymują poszczególnych pracowników odpowiedzialnych za BHP.
Obowiązek przeprowadzenia tego rodzaju szkoleń powierzają firmom zewnętrznym, które można znaleźć na terenie najróżniejszych miast.
Spotkanie można zorganizować na terenie swojej firmy, jeżeli jest większa ilość pracowników do przeszkolenia.
Dzięki temu nie będzie trzeba ich nigdzie wysyłać. Jeżeli jednak mniejsza ilość osób - np.

jedna., trzy, pięć osób - musi odbyć szkolenie, to warto porozumieć się z firma odnośnie organizacji szkolenia razem z pracownikami innej firmy z tej samej branży, dzięki czemu koszt takiego szkolenia będzie o wiele mniejszy.

Takie łączone kursy są w ostatnich czasach bardzo często spotykane.

Nawet, jeżeli mamy do czynienia z dwoma osobnymi firmami, które są na co dzień dla siebie konkurencją,szkolenia bhp warszawa .

Dodane: 05-02-2020 09:47

Widok do druku:

szkolenia bhp warszawa