Oprogramowanie takie jak już niedługo będą niezbędne dla każdej placówki medycznej.

Można już teraz kupić odpowiadające nam licencje, jednak z jakiego powodu jest to potrzebne.

O tym w artykule.

Nowoczesność w organizacjach rządowych

kartoteka pacjentówPostępująca komputeryzacja i informatyzacja jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym w firmach prywatnych oraz organizacjach państwowych i rządowych.

Coraz więcej rzeczy dzieje się w świecie wyłącznie elektronicznym oraz przez internet.

Mało która firma nie posiada teraz e-faktur, czy choćby nie przechowuje kopii danych na komputerach w firmie. Ten proces zostawia również swój ślad na większych organizacjach państwowych, opłacanych ze Skarbu Państwa.

Policja, szpitale, urzędy- te wszystkie organizacje wkładają duże pieniądze w przesiadkę na nowoczesne metody i sposoby obsługi zadań.

Najnowszym projektem jest oczywiście kwestia informatyzacji dokumentacji medycznej pacjentów w szpitalach i przychodniach.

Elektroniczne zapisy do lekarza

kartoteka pacjentów Nikt nie lubi kolejek u lekarzy, zwłaszcza specjalistów- czy doczekamy się kiedyś czasów, gdy będzie można zapisać się do takiego lekarza z własnego domu? Wyobraźmy sobie, że wysyłamy tylko dokumentację z istniejącego systemu bazy danych oraz skierowanie generowane elektronicznie i dostajemy na maila informacje o terminie. Piękne prawda? Na szczęście taka przyszłość nie jest specjalnie odległa, a informatyzacja będzie postępowała i wstępowała na coraz szersze pole w naszej codzienności.

Jednak jak będzie z realizacją tego w tym konkretnym przypadku; czas pokaże.

Informatyzacja kartotek szpitalnych i nie tylko

W placówkach zdrowotnych w ciągu ostatnich paru lat można zauważyć znaczne zmiany w użytkowanej technologii. Zaczęło się od komputerów, dyskietek oraz faksów.

A niebawem przychodnie i szpitale będą musiały pójść o krok dalej i zacząć korzystać z dokumentów w formie elektronicznej.

Miedzy innymi kartoteki pacjentów będą musiały zostać przeniesione do specjalnych aplikacji, przygotowanych specjalnie do użytku przez te placówki. Ma to swoje wady i zalety, z pewnością będzie to rozwiązanie wygodne dla osób obytych z technologią, jednak starsze osoby pracujące w tych placówkach mogą mieć problem z przestawieniem się na nowy sposób katalogowania i zapisywania informacji. Sumarycznie jednak najbardziej skorzystają na tym pacjenci, a to przecież oni powinni być najważniejsi..

Widok do druku:

kartoteka pacjentów