Aplikacje mobilne - Wikipedia

oprogramowanie CRM dla firm oprogramowanie CRM dla firm
Aplikacja mobilna (ang.
mobile software / mobile application) ? ogólna nazwa dla oprogramowania działającego na urządzeniach przenośnych, takich jak telefony komórkowe, smartfony, palmtopy czy tablety, które pisane są przy użyciu różnych platform i języków programowania. Kiedyś aplikacje były pisane w technologii Java ME, ale obecnie używa się raczej Javy na platformę Android, Objective-C na iOS i C# na platformę Windows Phone.
Przykładem zastosowania aplikacji mobilnych jest tzw.
?bankowość mobilna?, która ułatwia klientom dostęp do konta bankowego z możliwością dokonywania operacji bankowychŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_mobilna

Indywidualny program na zamówienie

Programy na zamówienie, czy też indywidualne to nic innego jak program lub aplikacja stworzona na specjalne zamówienie.
Firmy tworzące takie aplikacje zaczynają pracę od zebrania początkowych wymagań do projektu programu.
Muszą wiedzieć co program ma robić i w jakim zakresie.

Często stwierdzenie, że potrzebujemy program do faktur jest nie wystarczające., ponieważ taki program poza oczywistą funkcją może spełnić jeszcze wiele innych zadań.

Rozliczenia, wysyłka mailem lub automatyczny wydruk faktur to tyle przykłady.

Dlatego zebranie takiej specyfikacji przed wykonaniem programu jest bardzo ważne.

Wikipedia i cytat o dostępności

Dostępność WWW (ang.
web accessibility) ? dziedzina wiedzy z zakresu interakcji człowieka z komputerem zajmująca się problematyką tworzenia stron i serwisów internetowych dostępnych dla jak najszerszego grona odbiorców, ze szczególnym uwzględnieniem osób narażonych na wykluczenie cyfrowe (niepełnosprawnych, starszych, gorzej wykształconych, pozbawionych dostępu do szerokopasmowego internetu). Dostępność serwisu internetowego oznacza stopień w jakim może być on postrzegany, rozumiany i przeglądany przez wszystkich użytkowników, niezależnie od ich cech lub upośledzeń, a także niezależnie od właściwości używanego przez nich oprogramowania i sprzętu.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dostępność_(WWW).
Dodane: 25-12-2016 04:55

Tagi: programowanie CRM programy oprogramowanie dla firm