chirurgia plastyczna gliwice

Cytat z Wikipedii o liposukcji

Liposukcja (ang.
liposuction) ? znana również, jako ?odsysanie tłuszczu? lub w skrócie ?lipo? to kosmetyczna operacja, która usuwa tłuszcz z różnych miejsc ludzkiego ciała. W zależności od naszej budowy może to być brzuch, uda lub pośladki, rzadziej szyja, plecy czy ramiona. Istnieją czynniki ograniczające ilość tkanki tłuszczowej, jaką można z danego obszaru ciała odessać w czasie zabiegu.
Ostatecznie to lekarz wspólnie z pacjentem uzgadnia szczegóły liposukcji tak, aby efekt po zabiegu był możliwie najlepszy, bez pofałdowanej lub mocno obwisłej skóry, nierównościach itp.
Należy mieć też na uwadze, że im więcej tłuszczu odessiemy w trakcie jednej sesji tym większe ryzyko wystąpienia powikłań. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Liposukcja

O chirurgi plastycznej w Wikipedii

Chirurgia plastyczna (kosmetyczna lub estetyczna) ? dziedzina medycyny zajmująca się korektą rzeczywistych lub odczuwanych defektów ciała.

Związana ściśle z chirurgią dziecięcą, neurochirurgią, laryngologią, okulistyką, traumatologią, ortopedią oraz równie ważnymi jak fizjologia, patologia, immunologia, rehabilitacja, psychologia, psychiatria.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_plastyczna

Nadzór na pracą chirurga plastycznego

chirurgia plastyczna gliwice Wykonywaniem zawodu chirurga plastycznego zajmuje się osoba posiadająca wykształcenie chirurgiczne, która dobrze zna się na medycynie estetycznej.
Znajduje ona pracę w różnego rodzaju klinikach chirurgii plastycznej i wykonuje operacje u osób w praktycznie każdym wieku.
Posiada więc uprawnienia do przeprowadzania operacji i sprawowania nadzoru nad całym procesem leczenia swojego pacjenta.
Jednocześnie sami chirurdzy plastyczni są monitorowani przez bardziej doświadczonych chirurgów, którzy starają się czuwać nad dobrem wszystkich pacjentów i sprawiać, że młodsi chirurdzy mogą stale się rozwijać.
Dzięki temu ciągłemu rozwojowi podlega cała chirurgia plastyczna i staje się jeszcze bardziej popularna..