Zadbaj o płot

bramy i furtki śląsk bramy i furtki śląskKonserwacja płotów, ogrodzeń oraz bram jest ważną częścią ich użytkowania, wiec warto robić to regularnie.

W przypadku płotów i konstrukcji z drewna poleca się co dwa, trzy lata pokrywać je świeżą warstwą lakieru, zdzierając uprzednio stary.

W przypadku bardzo złych warunków pogodowych w danym roku można robić to nawet co roku. Płoty metalowe należy impregnować specjalnymi środkami, a to jakie będą zależy od samego materiału.

Elementy kute są bardzo odporne, jednak i na nich może pojawić się rdzawy nalot, który należy usunąć przy pomocy szczotki, a następnie zabezpieczyć przed wilgocią i natlenieniem.

Z Wikipedii o automatyce bramowej

Automatyka do bram wszelkiego rodzaju automatyczne siłowniki i akcesoria sterujące.
Siłowniki mogą być przeznaczone do furtek, drzwi czy bram wjazdowych.
Niektóre z nich są samoblokujące się inne niesamoblokujące się.
Zazwyczaj automatyka jest przeznaczona dla bram, furtek lub drzwi do określonej wagi. Podział: do bram skrzydłowych do bram przesuwnych do bram garażowych do bram garażowych przemysłowych do drzwi Występują też elementy wspomagające: sterowanie radiowe, akcesoria zabezpieczające i akcesoria sterujące.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Automatyka_do_bram

Ogrodzenie naszej posesji

Ogrodzenie posesji to jedna z podstawowych rzeczy, które robi się przy budowie domu lub kupieniu ziemi.

Rodzaj płotu jakie wybierzemy musi spełniać nasze wymagania.

Bardzo dużo zależy od przeznaczenia działki oraz sąsiedztwa. Zazwyczaj stawia się porządniejszy płot z przodu posesji, a po bokach ustawia się siatkę. Jednak niektórzy bardziej cenią sobie prywatność więc decydują się na betonowy płot z czterech stron.
Inni natomiast otaczają się płotem z drucianej siatki oraz montują prostą furtkę.
Płot powinien też dobrze komponować się z naszą nieruchomością oraz płotami sąsiadów.
.
Dodane: 24-07-2017 03:15

Tagi: bramy furtki ogrodzenia ogród dom budownictwo Rybnik Śląsk

Widok do druku:

bramy i furtki śląsk