Wikipedia i dywan, krótka definicja

dywany do salonu
Dywan ? tkanina dekoracyjna przeznaczona do pokrycia pewnych płaszczyzn (najczęściej podłóg, czasem także ścian). Dywany pojawiły się prawdopodobnie w Azji Centralnej między III a II tysiącleciem p.n.e.
Dywan widnieje na fladze Turkmenistanu. Słowo dywan, według językoznawcy Aleksandra Brücknera, pochodzi od tureckiego diwan (rada, biuro), a to z kolei z języka perskiego, gdzie oznacza ?trybunał?.

Dywany mają różne kształty, kolory i rozmiary.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dywan

Małe dywaniki do łazienki

dywany do salonu Małe dywany mogą stanowić ozdobę każdego pomieszczenia domowego, a jednocześnie pomagają one w utrzymaniu domu w czystości oraz sprawiają, że domowe wnętrza wydają się dużo bardziej ciepłe i przytulne.

Odpowiedniej wielkości dywaniki mogą stanowić ozdobę samych drzwi wejściowych i zastępować domowe wycieraczki.

Jednocześnie małe dywaniki mogą być układane w przedpokojach. Zdarza się również, że domowe gospodynie zwłaszcza, jeżeli posiadają małe dzieci, układają dywaniki również w łazience.
Pamiętają bowiem o tym, że dzieci mogą zapominać o ubieraniu kapci od razu po wyjściu z wanny, a postawienie nogi na dywaniku będzie lepsze dla ich zdrowia.
Jednocześnie małe dywaniki są przez nie kładzione w kuchniach.

Wyroby włókiennicze w Wikipedii

Wyrób włókienniczy ? produkt przemysłu włókienniczego, wytwarzany bezpośrednio z włókna lub dwuetapowo.
W pierwszym etapie z włókna (przez skręcenie tasiemki włókien ? przędzenie) tworzona jest przędza, która jest półproduktem do tworzenia, w kolejnych etapach, innych wyrobów włókienniczych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyrób_włókienniczy.
Dodane: 15-05-2017 06:21

Tagi: dywany dywan wystrój wnętrz salon

Widok do druku:

dywany do salonu