http://

Uszkodzenie sprzętu komputerowego w mieszkaniu lub w miejscu pracy? Taka sytuacja może zdarzyć się każdemu, dlatego powstaje sporo serwisów komputerowych mieszczących się w różnych miastach, np.
.
Krótko o obsłudze informatycznej i nie tylko.

Jak naprawić laptopa?

http:// Ostatnimi czasy to głównie laptopy lądują w serwisach.

Może to dlatego, że jest ich znacznie więcej niż stacjonarnych komputerów PC a może dlatego, że się bardziej psują? Odpowiedzią na to pytanie jest raczej znacznie większa liczba komputerów przenośnych niż stacjonarnych.

A jednocześnie ich serwis jest znacznie trudniejszy z uwagi na znaczną miniaturyzację.
Dla amatorów już samo zdjęcie obudowy laptopa jest sporym wyzwaniem.
Oczywiście mowa tu o zdjęciu tej obudowy bez uszkodzenia i zmontowaniu z powrotem.
Nie jest to takie proste - nawet śrubki w laptopie mogą stanowić problem. Praktycznie wszystkie mają ten sam format gwintu ale mają różne długości. Dłuższe są śrubki mocujące zawiasy matrycy - wkręcenie ich w innym miejscu może spowodować poważne uszkodzenie.

Definicja komputera stacjonarnego

Komputer stacjonarny (ang.

desktop ? na biurko) ? rodzaj komputera osobistego, który zwykle jest na stałe umiejscowiony przy biurku.

Składa się z co najmniej trzech zasadniczych elementów: jednostki centralnej, monitora i klawiatury. Niegdyś istniał podział na komputery biurowe i domowe, w którym domowe miały zazwyczaj mniejszą moc obliczeniową, ale za to więcej możliwości multimedialnych.

Obecnie jednak zanikł, gdyż multimedialność jest już standardem w komputerach, a gry komputerowe ? czyli jedno z popularnych zastosowań komputerów domowych ? wymagają nieraz dla wykorzystania pełni ich możliwości naprawdę mocnych maszyn, podczas gdy do typowych prac biurowych wystarczają najprostsze i najtańsze zestawy. W związku z rozwojem technologicznym oraz przekroczeniem barier miniaturyzacji wielu układów scalonych czy podzespołów elektronicznych, a przede wszystkim w związku z upowszechnieniem się nowoczesnych technologii, a co za tym idzie przeniesieniem produkcji do Azji, spadły ceny komputerów przenośnych, czyli laptopów oraz palmtopów (PDA, asystent elektroniczny), ich ilość w stosunku do komputerów stacjonarnych ciągle rośnie. Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer_stacjonarny

Warto naprawiać

Naprawa komputera bardzo często się opłaca.

Zdarzają się takie awarie, że trudno stwierdzić co się tak naprawdę zepsuło.

Jedną z częstszych problemow jest to, że komputer lub laptop się nie włącza.

Przyczyną może być praktycznie wszystko - od banalnych problemów z zasilaczem, po poważne usterki na płycie głównej.

Dlatego warto zanieść sprzęt do serwisu, ponieważ usterka może być banalna i niedroga w naprawie.

Nawet jeśli nie mamy już gwarancji, ale za to nasz komputer sprawuje się jeszcze całkiem dobrze, to warto go serwisować, .
Dodane: 10-10-2016 12:31

Tagi: informatyka szczecin serwis komputerowy obsługa firm

Widok do druku:

http://